Naša grécka mobilita

V dňoch 20. až 24. marca 2023 sa päť študentiek a dvaja učitelia nášho gymnázia zúčastnili štvrtej mobility v rámci projektu Erasmus+, Language (O)lympics (LOL) v gréckom meste Kavala.

Počas nášho pobytu sme vyskúšali množstvo športových aktivít – štafetu, volejbal, plávaníe, dokonca aj bojové umenie taekwondo. Príjemným spestrením bola plavba na kajakoch v krásnom prostredí rieky Nestos.

Keďže témou nášho medzinárodného stretnutia bolo zdravé stravovanie –  Eat organic, be  original – pracovali sme aj na prezentáciách o tradičných potravinách a jedlách v rôznych krajinách a  vytvorili sme grafity na tému multikulturalizmus na tanieri. Najzaujímavejšie však bolo ochutnávanie stredomorskej kuchyne.

Navštívili sme aj niekoľko historických miest – Solún, Drama, Xanthi či Filippi,  múzeá a kostoly. Jedna z najzaujímavejších výstav bola inštalovaná v Dome tieňov, kde sme mohli vidieť, že i z obyčajných odpadkov sa dá vytvoriť niečo zaujímavé a krásne.

Precvičili a zdokonalili sme si jazykové znalosti, spoznali nových ľudí, ochutnali grécke tradičné jedlá a zažili krásne momenty. So sebou si odnášame nové vedomosti, nezabudnuteľné zážitky a spomienky na ľudí, na ktorých budeme ešte dlho myslieť.

V júni sa u nás v škole uskutoční záverečná mobilita projektu LOL, ktorou sa ukončí tento projekt. Ako sa hovorí, to najlepšie na koniec!

Natália Stajsková, II.B

Comments are closed.