Erasmus+ u severných susedov

V dňoch 16. až 20. januára 2023 sa päť študentiek a dve angličtinárky našej školy, koordinátorky projektu, zúčastnili tretej mobility projektu Erasmus+, Language Olympics (LOL) v Poľsku.  

Ako charakterizovať náš pobyt? Mali sme sa výborne, akčne a počas nášho pobytu sme boli v neustálom pohybe. Prirodzene. Jeho športové zameranie sme si vyskúšali aj samy na sebe.

Samozrejme, nadviazali sme nové kontakty so študentmi z iných krajín a zlepšovali sa v komunikácii v anglickom jazyku. Na workshope sme sa dozvedeli zaujímavosti z histórie a súčasnosti tenisu, atletiky, krasokorčuľovania, hádzanej či basketbalu. Aktívne sme športovali: hrali sme volejbal, korčuľovali, vyskúšali sme si, aké je ťažké obliecť sa do brnenia a s jeho váhou aj bojovať. Online sme sa porozprávali s poľským reprezentantom v kanoistike Dariuszom Popielom a navštívili sme mestá Starý a Nový Sacz a Krynicu.

Ďakujeme organizátorovi podujatia – partnerskej škole Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu. V marci sa tešíme do Grécka!

Účastníčky projektu

Comments are closed.