Erazmus+ v Nemecku

V dňoch 13. až 19. novembra 2022 sme sa v rámci projektu Erasmus+ Language Olympics zúčastnili mobility v nemeckom meste Eisenberg. Okrem nás – študentov a pedagógov oranžového gymnázia –  sa do projektu zapojili aj školy z Nemecka, zo Španielska a z Poľska. Žiaľ, Gréci kvôli ochoreniu Covid-19 vycestovať nemohli.

Cieľom mobility bolo spoznať historické nemecké športy, navštíviť moderne vybavené športoviská a taktiež viesť diskusiu o populárnych e-športoch. Zároveň sme mali možnosť navštíviť rôzne športoviská v mestách ako Erfurt, Lipsko či Jena. Áno, tá Jena, v ktorej Ján Kollár spoznal svoju celoživotnú lásku a múzu…

Zlatý klinec športového programu sme zažili v Jene. Čakal nás tam olympijský víťaz v hode oštepom z Rio de Janeiro 2016 Thomas Röhler.

Program našej mobility bol veľmi pestrý. Navštívili sme nielen športoviská, ale aj rôzne historické pamiatky, kostoly či katedrály. Taktiež nás zaujala hostiteľská škola Friedrich Schiller Gymnasium. Mohli sme vidieť, ako prebieha vyučovanie, aké vymoženosti ich škola má a ponúka.

Samozrejme, projekty Erasmus sú aj o spoznávaní kultúry či gastronómie, o nadväzovaní priateľstiev, o zlepšovaní komunikačných zručností. S prvým príchodom do Eisenbergu nás nemeckí študenti srdečne a milo privítali a to si zachovali do konca mobility. My im za príjemný pobyt a pohostinnosť ďakujeme a už teraz sa tešíme, kedy sa uvidíme na ďalšej mobilite v Poľsku či neskôr u nás doma.

Maroš Schewczuk

Comments are closed.