Školský parlament – s Vami pre Vás

Milí čitatelia nášho webu,

končí sa ďalší školský rok. Po dlhšej odmlke sme sa opäť vrátili do školských lavíc. A nielen tam… Končiaci školský rok bol veľmi zaujímavý a bohatý na rôzne študentské akcie, aktivity či programy. Radi by sme vám predstavili tie naše.

Sme šťastní, že boli určené práve vám, študentom našej školy.


Voľby Školského parlamentu


Na začiatku školského roka, v septembri 2021, si naši študenti zvolili nových členov Školského parlamentu, v uvedenom čase ešte známeho pod názvom Žiacka školská rada.

 Zvolení členovia:  

Zora Frankovičová, predsedníčka ŠP, Adam Iovdij, podpredseda ŠP a členovia Norbert Frankovič, Andrej Gburík, Adam Kopčay, Katharine Anna Kuzma, Peter Marhefka a Peter Zelený. V tomto zoskupení Školský parlament fungoval po celý školský rok. Koordinátorkou ŠP našej školy je Mgr. Ingrid Jančiarová, MBA.

A čo sme si teda pre vás pripravili?

Štedrý Advent


Advent, obdobie pred Vianocami, je obdobím, kedy sme k sebe milší a viac si pomáhame. V našej škole sme sa rozhodli pomôcť našim blížnym, ktorí v živote nemajú také šťastie a dostatok všetkého ako my. Mnohí študenti aj učitelia sa rozhodli pomôcť. Vďaka ich veľkým srdciam sa nám podarilo vyzbierať plné krabice vianočných dobrôt, hračiek, užitočných pomôcok a vecí pre radosť.Propagačné video školy


Pri príležitosti Dňa otvorených dverí sme natočili nové video zamerané na propagáciu školy. Na jeho tvorbe sa podieľali všetci členovia ŠP. Najväčší podiel na výslednom videu mal však Peter Marhefka, ktorý veľmi kreatívne realizoval všetky myšlienky a témy tak, aby oslovil našich budúcich študentov.

Mikuláš

 3. decembra, síce o pár dní skôr ako zvyčajne, k nám zavítal Mikuláš. Spolu s anjelom privítal študentov na schodisku, kde im pred prvou hodinou rozdával cukríky za „čertovskej“ asistencie veľmi šikovného mikulášskeho čerta s ambíciou čo najvýraznejšie pomaľovať čo najviac našich tvárí.Deň Študentstva


17. november je pre nás všetkých a aj pre študentov významný sviatok. Keďže je to aj štátny sviatok, tak sme deň predtým pripravili našim študentom prekvapenie. Na ich počesť sme vyzdobili hlavné schodisko a pred prvou hodinou sme ich vo vestibule školy obdarovali kopou sladkostí.Sviatok sv. Valentína


Valentín, deň zamilovaných, sme oslávili aj my. Pre študentov sme vytvorili skvelú valentínsku poštu, vďaka ktorej mohli všetci posielať valentínky kamarátom, tajným láskam, učiteľom či nepedagogickým zamestnancom. Zároveň sme vyhlásili aj súťaž o najlepšiu valentínsku báseň venovanú škole. Tretie miesto v poetickej tvorbe obsadil Maroš Schewczuk, druhé miesto získala Elenka Zábojniková a prvé, víťazné miesto za najkrajšiu báseň získala Paula Kocúrová.
Deň otvorených dverí


Kvôli nepriaznivej epidemiologickej situácii sme Deň otvorených dverí zorganizovali online formou. Záujemcovia o štúdium, a nebolo ich veru málo, získali  dôležité informácie o nás a o možnostiach štúdia na našom gymnáziu. Veríme, že boli rovnocenné tým, ktoré by dostali pri prezenčnej prehliadke.Deň učiteľov


Ako každý rok, aj tento školský rok oslávili naši učitelia svoj deň spolu s nami. Školský parlament ich v mene všetkých študentov obdaroval kyticami a poďakoval im za ich náročnú celoročnú prácu.Konferencia Školských parlamentov


Mládežnícky parlament v Spišskej Novej Vsi sa touto konferenciou rozhodol posilniť spoluprácu školských parlamentov spišskonovoveských škôl. Našu školu reprezentovali Zora Frankovičová, naša predsedníčka, ktorá je zároveň členkou Mládežníckeho parlamentu a Norbert Frankovič.Zbierka pre Ukrajinu


Nezabudli sme ani na našich susedov. Ukrajina, zavlečená do vojnového konfliktu, nás nenechala ľahostajnými. Mnoho Ukrajincov muselo opustiť svoju krajinu a niektorí z nich sa ocitli aj v našom meste. Rozhodli sme sa prispieť aj my a zorganizovali sme pre nich zbierku základných potrieb.
Swap kníh


V apríli sme zorganizovali akciu, počas ktorej mohli študenti darovať svoje staré knihy a získať nové podľa svojho výberu. Okrem študentov sa do akcie zapojila pani profesorka Kesselová, ktorá darovala niektoré svoje knihy a svojou návštevou nás poctila aj pani profesorka Jurašková. Pôvodne mala akcia trvať len tri dni, my sme sa však rozhodli systém zámeny kníh zachovať na dlhšiu dobu. Naši študenti preto môžu darovať alebo získať rozmanité knihy vo vestibule školy aj v súčasnosti.Iné aktivity /teambuilding, pravidelné porady/

Comments are closed.