Deťmi sme celý život

Chemické laboratórium sa stalo miestom spojenia príjemného s užitočným a miestom realizácie projektu pod záštitou klubu Amavet 833 na našom gymnáziu. A prečo tento názov? Projekt sme spojili s Medzinárodným dňom detí, pretože v každom z nás a v každom veku je ukrytá hravá detská duša.

Študenti prvého ročníka sa naučili, ako prebiehala výroba mydla v minulosti a vyskúšali si aj jeho výrobu. Vyrobili si vlastné mydielka rôznych tvarov, farieb, vôní aj zloženia.

O účinkoch esenciálnych olejov a ich vplyve na ľudské zdravie aj psychiku človeka sa dozvedeli od naslovovzatého odborníka Stanky Harangošovej zo spoločnosti Dottera.

Vlastnoručne vyrobené produkty či darčeky pre najbližších potešili všetkých prítomných.

Ohlasy študentov:

„Bolo to veľmi zaujímavé. Páčilo sa mi, že medzi nás prišla odborníčka, ktorá  nám povedala zaujímavosti o esenciách a tak sme zároveň vyplnili čas, kým nám mydielka tuhli. Bolo to skvele zorganizované a som rada, že som sa mohla experimentu zúčastniť.“ Alica Horbalová  z I.A.

„Štvrtková akcia bola naozaj zaujímavá a náučná. Bolo to pre mňa niečo nové a aromaterapia ma celkom zaujala. Určite by som privítala viac podobných akcii. Nabudúce by sme sa mohli povenovať napríklad bylinkám a bylinkovým čajom.“ Alexandra Hadbavná z I.A.

Jana Dolinská, koordinátorka projektu

Comments are closed.