Pišqworky 2021

Po ročnej prestávke spôsobenej koronakrízou sa mohli študenti opäť zapojiť do súťaže PIŠQWORKY.

Krížiky a krúžky – laická predstava v súvislosti s názvom súťaže. Je to však aj logika, taktika, súťaživosť a chuť zmerať si svoje sily so študentmi z celého Slovenska.

            Ak by ste si svoje schopnosti vyskúšali, zistili by ste, že krížiky a krúžky nie sú až také jednoduché najmä vtedy, ak chcete byť v tejto hre úspešní. Je v nej veľa nervov, emócií, nadšenia a nasadenia. 

V školskom kole si zmeralo svoje sily osem tímov, z nich do regionálnych kôl postúpili štyri – PrepáčteπškotyUntterwassermani a Inkognito

V regionálnych kolách boli úspešné tri tímy, ktoré postúpili do celoslovenského kola. V ňom sa nestratili ani naši Untterwassermani a spomedzi štyridsiatich tímov sa napokon z druhého miesta prebojovali do grandfinále – veľkého medzinárodného finále. V ňom budú bojovať s  „pIšQworkármi“ zo Slovenska, z Moravy a z Čiech o celkové víťazstvo v tohtoročnej súťaži.  

Zlá epidemiologická situácia neumožnila ani v tomto roku súťažiť offline, a preto aj samotné grandfinále absolvujú tímy prostredníctvom  online platformy súťaže. 

Blahoželáme a prajeme ďalšie víťazstvá.J

SpA a SaS 

Comments are closed.