Vydarená akcia projektu Erazmus+

Na našom gymnáziu je už tradíciou, že sa študenti v rámci vyučovania cudzích jazykov, najmä angličtiny, zapájajú do rôznych európskych projektov.

Prvou lastovičkou po dlhých mesiacoch, kedy študenti školské prostredie vymenili za svoje domovy a online prostredie, bolo už „živé“ stretnutie – beseda s viceprimátorom Dávidom Demečkom a poslancom mestského zastupiteľstva Ľubomírom Vaicom v rámci projektu Erazmus+. Cieľom bolo motivovať študentov, aby viac nahliadli do športového zákulisia, aby sa zaujímali o športové dianie v našom meste a aby spoznali zaujímavé osobnosti nášho mesta – bývalých úspešných športovcov, ktorí v súčasnosti pôsobia v komunálnej politike.

Čo je teda náplňou medzinárodného projektu Language (0)lympics pod záštitou programu Erazmus+?

Pod vedením koordinátorky projektu Mgr. Moniky Pirháčovej v projekte rezonujú nasledujúce témy: história rôznych športov typických pre danú krajinu či región, predstavenie osobností športového života a športové stretnutia študentov Počas jeho realizácie sa študenti v Nemecku, v Španielsku, v Grécku, v Poľsku a na Slovensku stretnú s aktívnymi či bývalými športovcami, obohatia svoju slovnú zásobu a naučia sa pravidlá rôznych športov v cudzích jazykoch.

Po prvýkrát sa mohli besedy zúčastniť prakticky všetci, ktorí mali o akciu záujem, pretože stretnutie bolo vysielané naživo aj pre verejnosť a pre študentov v karanténe prostredníctvom live streamu na školskom FB a Instagrame.

Študenti aj hostia sa na besedu veľmi dobre pripravili a my, ktorí sme tam boli, sme počúvali zaujímavé názory, historky a skúsenosti a výborne sme sa bavili.

Ďakujeme organizátorom – našim študentom a ich učiteľom za veľmi neformálne, príjemné a podnetné spoločné stretnutie.

PiM a ReD

Comments are closed.