Imatrikulácie na Školskej

Tradičná a obľúbená akcia, na ktorej tretiaci „krstia“ prvákov. Tí sa tak stávajú skutočnými žiakmi oranžového gymnázia na Školskej v Spišskej Novej Vsi.

            Tohtoroční tretiaci nezobrali prípravu na ľahkú váhu a snažili sa ju zorganizovať čo najlepšie. „Ako docieliť, aby boli naše imatrikulácie pre prvákov úžasným zážitkom a zároveň nezabudnuteľným večerom? Po vášnivej diskusii sme sa konečne zhodli na téme, ktorá vystihla všetky naše nápady. Mafia,“ prezradila vznik témy tohtoročných imatrikulácií Viktória Jakubcová z 3.A.

            Čakalo ich veľa práce, rozdelenie úloh − moderovanie, kulisy, videá, pozvánky, vymýšľanie aktivít − to všetko chceli mať pripravené tip – top. „Bolo to pre nás stresujúce a nemohli sme povedať na sto percent, či sa nám to podarí. S podujatím sú snáď spokojné obidve strany − študenti aj učitelia,“ dodala Vika.

            Po niekoľkých týždňoch nekonečných príprav nastal deň D. Dovolím si povedať za všetkých prvákov, že sme sa veľmi tešili, ale aj obávali. Každá trieda reprezentovala oblečením inú mafiu. Áčkari  v kimonách japonskú, béčkari drsných Američanov, céčkari slušných a vždy elegantných Talianov, déčkari s baranicami na hlave Rusov. Cestou do kina, kde sa imatrikulácie konali, všetci skandovali a spievali. Každá trieda mala svojho maskota, ktorý povzbudzoval či plnil aj úlohy za tých, ktorí nemal odvahu prísť.

             Celá akcia sa niesla v priateľskom duchu, každý povzbudzoval svojich spolužiakov. Program dopĺňali vtipné videá zobrazujúce život na oranžovom gymnáziu. Na konci celé kino spievalo. Áno, dokonca aj naši učitelia. A aké sú reakcie?

             „Sme s našou prácou spokojní. Ale najviac nás teší pozitívna spätná väzba od prvákov a ďalších žiakov školy, ktorí potvrdili, že sme ťažký oriešok  rozlúskli,“ dodala Vika.

            „Imatrikulácie boli skvelé, zažili sme kopec zábavy a užili sme si to. Najlepšie bolo, ako sme v meste spievali a kričali, kto sme. Chcela by som sa poďakovať tretiakom aj učiteľom za organizáciu tejto zábavnej akcie,“ povedala Zora Frankovičová z 3.C.

Čo dodať na záver? Tešíme sa na Imatrikulácie 2020.                                    Sofia Dobranská I.A

Milí čitatelia, článok o imatrikuláciách nájdete aj tu:

Comments are closed.