Deň pre moju školu, deň pre moje mesto

V mesiaci máj žijeme v znamení prijímacích skúšok na stredné školy a maturitného ruchu na všetkých stredných školách. To prináša voľné chvíle študentom nižších ročníkov.

Študenti Gymnázia na Školskej využili voľný deň v čase  prijímačiek na brigádu pri úprave školy a nášho mesta. Pred pár rokmi sme tento deň nazvali Deň pre moju školu a v súčasnosti ho aktuálne dopĺňame na Deň pre moje mesto.

 Časť žiakov ostala v priestoroch školy, aby upratali školský dvor, vyčistili  priestory od zabudnutých opadaných listov z jesene a dali novej zeleni  šancu privítať sa s jarou. Väčšina študentov zamierila do mesta na sídliská Mier a Tarča, na Zimný štadión, ku Športovej hale či na Letné kúpalisko.

Keď si pozriete fotografie, tak si poviete, že veru bolo načase niečo pre mesto urobiť. Dokonca aj počasie nám celkom vyšlo, na prácu v teréne bolo ako ušité.

Môžeme si povedať, že na budúci rok sa na spomínané miesta vrátime znovu. Privítali  by sme však aj aktivitu miestnych obyvateľov, ktorí nás tu a tam so záujmom pozorovali.

A na záver s dobrým pocitom konštatujeme   ̶  veľmi radi sme to pre naše mesto urobili.

HoA

Comments are closed.