39. Reprezentačný ples

„Tanec je skrytý jazyk duše, je to pieseň tela – pieseň o radosti alebo o bolesti. Tanec je komunikácia medzi telom a dušou. Vyjadruje to, na čo slová nestačia…“

 

  1. Reprezentačný ples Gymnázia na Školskej ulici začína

 P2

            Ani tento rok nebol výnimkou a  ďalšia generácia mladých  ľudí  vstúpila do spoločenského života, do sveta plesovej zábavy plnej nádherných dámskych šiat, elegantných pánskych oblekov, výbornej hudby a ladného spoločenského tanca.

             Naši tretiaci niekoľko mesiacov usilovne nacvičovali spoločenské tance a náročné choreografie pod vedením svojej tanečnej majsterky Jany Plichtovej.

Na prvom plese – 1. februára sa svojim rodičom, pedagógom a prítomným hosťom predviedli 3.C a 3.D trieda, na druhom plese – 2. februára to boli triedy 3.A a 3.B. Vrcholom snaženia tanečníkov bola súťaž v kategórii začiatočníkov a pokročilých, v ktorej  najlepší  tanečný pár získal titul Kráľ a Kráľovná plesu.

            Trochu napätia, ale aj vtipných okamihov sme zažili pri tombole. A keďže cien bolo dosť, každý si prišiel na svoje. Zábava pokračovala do ranných hodín a my sme rozchádzali unavení, avšak plní krásnych zážitkov a spomienok, ktoré v nás ostanú na celý život.

TuD

P3

Comments are closed.