Cheb 2018 Dejepisné finále

Aj v aktuálnom školskom roku naše družstvo v zložení Tomáš Palušák (4.C), Christián Ernest (3.A) a ako náhradník Oliver Gonda (3.C) absolvovali cestu do západočeského Chebu v Českej republike.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Naši chlapci reprezentovali (ako jedno z víťazných družstiev) Košický samosprávny kraj v medzinárodnom finále XXVII. ročníka dejepisnej vedomostnej súťaže. Názov tohtoročného vyvrcholenia mal príznačný názov Rok náděje a léta zklamání (1968 – 1977).
Na finálovú súťaž sa študenti zodpovedne pripravovali niekoľko mesiacov. Výsledok sa dostavil v podobe oveľa lepšieho umiestnenia nášho tímu v porovnaní s minulým rokom. Zaradili sa k najlepším zo všetkých slovenských gymnaziálnych družstiev. V silnej konkurencii v náročnej súťaži sa umiestnili na 63. mieste so 122 bodmi. Za nami zaostali aj niektoré bratislavské gymnáziá a české školy.
Umiestnenie v prvej štvrtine zo všetkých zúčastnených 259 českých a slovenských gymnázií považujeme sa krásny úspech. Ako povedal hlavný garant súťaže univerzitný prof. Jan Rychlík z Filozofickej fakulty Karlovej univerzity v Prahe: „Všetky družstvá, ktoré sa chebského finále zúčastnili, odchádzajú zo súťaže ako víťazi“.
V odbornej porote náš kraj zastupovala profesorka Ružena Kormošová, skutočný znalec histórie.
K úspechu blahoželáme a tešíme sa na ďalší ročník súťaže.
KoR a tím dejepisárov

Comments are closed.