Výlet do Edinburghu.

V dňoch 15.-19.5 2018 sme sa zúčastnili  výletu do hlavného mesta Škótska  ̶  Edinburghu. Mali sme možnosť vidieť nádherné mesto v srdci očarujúcej krajiny, z môjho pohľadu najkrajšie hlavné mesto celého Spojeného kráľovstva. Panuje tam veľmi príjemná a až prekvapujúco pokojná atmosféra napriek tomu, že má pol milióna obyvateľov. Ponúka krásnu, hoci niekedy stereotypne vyzerajúcu zástavbu tehlových domov, ktoré sa od seba len ťažko dajú odlíšiť. Mesto je priam posiate pamiatkami. V strede sa na vyhasnutej sopke vypína Edinburgh Castle, prvá stavba celého mesta. Ostatné pamiatky ako Mary Kings Close alebo hrad Stirling, ktorý je od mesta vzdialený len 40 minút cesty vlakom, sa dajú len ťažko opísať. Treba to jednoducho zažiť!

edi2

Odniesli sme si množstvo krásnych a nezabudnuteľných spomienok. Veľká vďaka patrí aj pani profesorke Barillovej a Nevyjelovej, ktoré prišli s nápadom zorganizovať tento zájazd. Zároveň im ďakujeme aj za ich starostlivosť počas celého výletu.

Milí spolužiaci, výlet do tejto časti Európy bol premiérou pre študentov nášho gymnázia. Ak sa na budúci rok bude konať znova, tak vám určite odporúčam prezrieť si toto nádherné mesto.

Za študentov gymnázia Jozef Širák, I.A

edi4

Comments are closed.