Workshop v partnerskom meste

Ako študent gymnázia a priateľ nie vždy populárnej chémie som mal spolu so svojimi spolužiakmi príležitosť zúčastniť sa chemického workshopu v nemeckom mestečku Claushtal-Zellerfeld.

nemci3V našom partnerskom meste sme trávili zaujímavý týždeň zameraný nielen na hltanie poznatkov z chémie, ale predovšetkým sme si mohli prakticky mnohé overiť a vyskúšať prácu v tamojších laboratóriách. Profesori boli veľmi priateľskí a všetko nám boli schopní zrozumiteľne vysvetliť. Celý pobyt bol spríjemnený rôznymi akciami, na ktorých sme sa mohli lepšie spoznať aj s inými účastníkmi nášho „chemického“ stretnutia. Komunikácia prebiehala v angličtine. Tento fakt bol pre nás všetkých veľkým bonusom. Ja a moji spolužiaci sme získali prehľad o tom, aké podmienky pre štúdium majú naši rovesníci v Nemecku a v ostatných zúčastnených krajinách.

nemci2

 Myslíme si, že takéto workshopy sú veľkým prínosom pre našu budúcnosť nielen po stránke odbornej či praktickej, ale aj pre schopnosť naučiť sa pracovať v tíme, komunikovať v cudzom jazyku, a získavať tak ďalší, zatiaľ nepoznaný životný rozmer.

Ďakujeme aj našej pani profesorke M. Čujovej, ktorá bola ochotná s nami vycestovať. Umožnila nám prežiť naozaj výnimočný týždeň.

S radosťou by sme si to zopakovali aj nabudúce. 

nemci4

 Matúš Prachnár III.C

Comments are closed.