Výsledky súťaže Mladých reportérov pre životné prostredie 2017

Tento rok sa do súťaže zapojilo 14 škôl z celého Slovenska. Zo 178 príspevkov prihlásených do národného kola súťaže v kategóriách ENVIRO a LITTER LESS ocenila porota aj príspevky našich študentov. Veľkú úrodu zožala naša Aďka Henčeková (3.A), ktorá sa ekologickej problematike venuje už niekoľko rokov. Za článok Lesoochranári varujú získala 1. miesto a článok Druhý dych pre použitý olej získal 3. miesto. Porote sa páčili aj jej fotografie, ktoré poslala do súťaže. Fotografia s názvom Prílety a odlety získala 3.miesto, víťaznou sa stala fotografia Uväznený. Adriáne sa podarila aj spolupráca s Matejom Bazárom (2. E). Výsledkom je ich 2.miesto za reportáž Separovať sa oplatí.

Môžeme sa tak popýšiť najúspešnejšou reportérkou – Adriánou Henčekovou, ktorá získala za celoročnú reportérsku aktivitu, výborné výsledky v súťaži a profesionálny rast aj Cenu Centra environmentálnych aktivít!

Srdečne blahoželáme!

Víťazné práce postupujú do medzinárodného kola súťaže, kde sa stretnú s víťazmi z 33 krajín, zapojených do programu Mladí reportéri pre životné prostredie z celého sveta. Držíme palce!smetimale

Víťazná fotografia: Uväznený

Comments are closed.