Tancuje celá škola…

tanecPotešení záujmom študentov o nácvik latino tancov pod vedením Julietty plánujeme po polročných prázdninách od 6.februára v nácviku pokračovať. Budeme to robiť zábavnou, uvoľnenou formou, ale držať sa cieľa- naučiť všetkých zúčastnených bachatu a salsu.

Vo februári budú mať hodiny tanca štvrtáci- aby pri dobrej hudbe a tanci trochu zrelaxovali. Taktiež dostanú priestor páni učitelia počas voľných hodín a všetci zamestnanci školy. V marci a apríli si urobíme prestávku a budeme pokračovať v máji a v júni kurzami pre študentov prvých, druhých a tretích ročníkov. Všetkých srdečne pozývame. Využite túto jedinečnú príležitosť prítomnosti Julietty na našej škole, urobte niečo pre svoje zdravie a pohodu a naučte sa latino tance. Zažijete šťastie a radosť z pohybu, zblížite sa so svojimi spolužiakmi , niečo nové sa naučíte…
Bachata ako všetky tance Latinskej Ameriky vyjadruje melanchóliu zamilovanosti v kombinácii s vášňou a nostalgiou po domove, po rodnom vidieku. Je to tanec mestských barov .Pôvod má v Dominikánskej republike a aj text pesničky ktorá bude sprevádzať tanec hovorí: „je pre mňa radosťou ťa poznať, povedz mi, či si niekedy urobila niečo bláznivé“. Slovo salsa v španielčine znamená omáčka a ako každá omáčka môže mať množstvo chutí s nemalým prídavkom pikantnosti. Je to zmes afrokaribských rytmov –je to vášnivý bozk španielskej gitary a afrických bubnov, tanec elegantných barov ale aj tanec ulice. Oslavuje radosť zo života a príznačne to vyjadruje aj text piesne: Poďme tancovať, poďme sa veseliť, vychutnávať život, žiť život.

Comments are closed.