Návšteva Starého Sączu

polsko1Na pozvanie Lýcea Márie Curie Sklodowskej v Starom Sąnczi sme sa 9. a 10.novembra 2016 zúčastnili slávnosti pri príležitosti Sviatku školy.

Oslavy sa začali akadémiou a divadelným predstavením. Po nich už v priestoroch školy pokračovala prehliadka umeleckých vystúpení „Talent Show“, kde sme sa predstavili aj my so svojím programom.

Veronika Kiniková (2.E), Františka Tekáčová (3.C), Alexandra Ružbacká (4.E), Júlia Fabinyová (1.D) zaspievali dve ľudové piesne a zatancovali Karičku a Andrea Mackovjaková (1.A) vystúpila s klavírnym číslom. V silnej konkurencii vynikajúcich domácich speváckych, scénických a hudobných vystúpení sme nakoniec získali 1.miesto a s ním aj hlavnú výhru 100 PLN.
Po skončení oficiálnych podujatí sme sa ubytovali v poľských rodinách, ktoré si pre nás pripravili milé prijatie a dobre sa o nás po každej stránke postarali. Na druhý deň sme spoločne s poľskými priateľmi, učiteľmi a našimi pedagógmi – riaditeľ nášho gymnázia Jozef Kačenga, zástupkyňa školy Helena Škerlíková a prof. Daniela Turcsányiová – absolvovali exkurziu v najväčšom poľskom múzeu včelárstva . Tu sme sa dozvedeli veľa z histórie a súčasnosti včelárstva a mnoho zaujímavostí zo života včiel. Po prehliadke sme si skúsili výrobu sviečok z pravého včelieho vosku, spojenú s ochutnávkou medu. Na túto cestu v nás ostali pekné spomienky na priateľstvá, ktoré vydržia ešte dlho.polsko2

Comments are closed.