Moi! Mitä Kuuluu! (Ahoj! Ako sa máš?)

Tento pozdrav sa mohli naučiť naši piati vybraní študenti, ktorí vycestovali do mesta Salo vo Fínsku v dňoch 6. – 12.2.2016.  

V rámci projektu Way to Go – paths of life Erasmus+ navštívili dve stredné školy. V tomto a nasledujúcom školskom roku naša škola spolupracuje so siedmimi krajinami, ktorých študenti a učitelia sa naučia používať nové aplikácie a moderné technológie vo vyučovacom procese. Študenti museli najskôr vypracovať kvíz v aplikácii Kahoot, vytvoriť mapu miestnych atrakcií s použitím QR kódov, plagáty v aplikácii Eurasma alebo Canva  a natočiť video o dni v našej škole. Potom museli zvládnuť prezentáciu tohto videa pred veľkým publikom a samozrejme komunikovať po celý čas v angličtine. Odmenou im boli nové zážitky. Leteli z Budapešti do Helsínk, mali  možnosť vidieť priestory oboch škôl , zúčastniť sa vyučovania, bývať vo fínskych rodinách a vyskúšať si fínsku saunu. Navštívili  mesto Turku, kde boli aj na miestnom hokejovom zápase  a hlavné mesto Helsinki. Počasie nám veľmi neprialo, ale zaujímavé stretnutia, rozhovory , nové priateľstvá a celkom nové skúsenosti  nemohlo znepríjemniť nič.

Matúš Prachnár, Monika  Klučárová, Karolína Gavroňová, Annamária Salanciová a Ema Gromovská nás reprezentovali na výbornú.

Monika Pirháčová a Anežka Novačeková

Comments are closed.