Stretnutie s reprezentantkou SR v ženskom hokeji Mgr. Petrou Pravlíkovou

20. januára 2016 sme v cykle besied s absolventmi našej školy po prvýkrát privítali športovca, teda športovkyňu – hokejistku a hokejbalistku Petru Pravlíkovú, ktorá v našom gymnáziu študovala v rokoch 2000 až 2004.

Slovensko ako hokejová krajina viac pozná hráčov a reprezentantov – mužov. Petra, priateľská a bezprostredná mladá žena, ktorú jej priatelia a spoluhráčky nazývajú Pepe (pozn. autorov – to sme si „vygúglili“), svojím rozprávaním dokázala, že aj ženy (a aj Slovenky) môžu byť v tomto športe úspešné. V neformálnej besede predstavila študentom najmä prostredníctvom bohatej a zaujímavej videoprezentácie svoj športový život.

Dozvedeli sme sa, že po maturite v našom gymnáziu bola v roku 2004 prijatá na Fakultu telesnej výchovy a športu v Bratislave: odbor trénerstvo. Počas štúdia pôsobila vo viacerých hokejových kluboch na Slovensku aj v zahraničí. V súčasnosti patrí medzi opory tímu KMH Budapešť v Maďarsku.

Petrine športové úspechy: získala niekoľko víťazstiev na majstrovstvách sveta, so svojím tímom sa kvalifikovala a zúčastnila Olympijských hier v roku 2010 vo Vancouveri v Kanade. Rok predtým sa zúčastnila XXIV. Zimnej Univerziády v Číne, kde sa slovenské hokejistky umiestnil na 4. mieste. Zúčastnila sa aj XXV. Zimnej univerziády v tureckom Erzurume, kde sa jej tím umiestnil na 3. mieste. Reprezentuje Slovenskú republiku v hokejbale. Keďže na Slovensku hokejbalová liga nie je, každý rok sa konajú Majstrovstvá Slovenska turnajovým spôsobom a každé dva roky Majstrovstvách sveta, z ktorých má raz zlato, dvakrát striebro a raz bronz.

Popri reprezentácii sa venuje trénerskej činnosti (trénovala napríklad aj deti v USA a popri tom sa zdokonalila v angličtine) a rekreačne aj iným športom – rada hráva aj florbal, squash, stolný tenis a rada pláva. Obľubuje cestovanie a spoločenské hry, vo voľnom číta, pozerá prírodopisné seriály a dokumentárne filmy.

Petra, ďakujeme, že ste si našli čas a aspoň chvíľku strávili  medzi nami.

Prajeme vám veľa športových a osobných úspechov.

ReD a KoR

Comments are closed.