Všimli sme si…

Naše študentky na Letnej žurnalistickej škole v Havlíčkovom Brode

V októbrovom Ičku sme si prečítali text z dielne našich študentiek o svojich letných aktivitách. Prečítajte si ho aj vy, milí čitatelia a aj ich príspevok na nášh web.

http://www.spisskanovaves.eu/fileadmin/snv/user_upload/editor/editor1/dokumenty/Icko/2015/Icko_10_2015.pdf

Nevľúdne jesenné počasie nás láka nostalgicky sa vracať do obdobia krásnych letných dní a ešte krajšieho ničnerobenia a leňošenia. Avšak leto sme si užili aj pracovne. Naše partnerské mesto sa na týždeň stalo domovom médií, ktoré boli hlavnou témou Letnej žurnalistickej školy (LŽŠ). Bibiána Kristína Danitová a Kristína Kedžuchová sa stali účastníčkami tejto zaujímavej akcie. Bola to pre obe dievčatá nová skúsenosť, ktorá im dala veľa podnetov do budúcnosti. Pracovali pod vedením skúsených lektorov na tvorbe článkov a reportáží  a zdokonaľovali sa v tímovej spolupráci. Na besedách im hostia z medzinárodnej mediálnej sféry približovali reálne fungovanie médií a dali im rady, ktoré v budúcnosti iste zužitkujú počas štúdia na vysokej škole. Okrem zaujímavej práce, ktorej sa každá z nich usilovne venovala, si našli čas aj na vytváranie nových kontaktov a priateľstiev.
Z Havlíčkovho Brodu odchádzali nielen s novými vedomosťami, ale aj s nezabudnuteľnými zážitkami. Obe študentky budúcim novinárom či moderátorom  školu žurnalistiky vrelo odporúčajú.

Bibiána a Kristína

 

Comments are closed.