Medzinárodný environmentálny workshop pri príležitosti 150. výročia prvej maturitnej skúšky

 

 

 

 

 

 

 

Milí čitatelia nášho webu,

mnohí z vás sa rôznymi aktivitami zapojili do workshopu, ktorý charakterizoval dianie v našej škole v minulom týždni a cez víkend.

Pre tých, ktorí ste tu s nami nemohli byť, prinášame ďalšie informácie o jeho priebehu. Naposledy sme vás  na školskom webe, ale aj na školskom facebooku informovali o dianí v piatok popoludní dňa      9. októbra. Čo sa teda udialo v nasledujúcich dňoch?

V nevľúdnom počasí v piatok popoludní  všetci študenti z partnerských škôl súťažili v poznávacej hre. Ich úlohou bolo riešiť úlohy, ktoré súviseli s naším mestom, jeho poznávaním a pátraním po správnych odpovediach.

V sobotu všetky skupiny spolu s našimi študentmi a pedagógmi navštívili Vysoké Tatry, konkrétne Štrbské pleso. V popoludňajších hodinách sa všetci vrátili do školy, aby si pochutili na výbornom guláši. Po vyhodnotení súťaže, ktorú vyhrali nemeckí študenti, na všetkých čakali tradičné a tradične veľmi chutné bryndzové pirohy.

V tento deň sme sa rozlúčili s priateľmi z Poľska a Maďarska, ostatní študenti v rodinách strávili nedeľu.

V pondelok ráno nás zaskočil prvý sneh a mimoriadne chladné počasie a rozlúčili sme sa zo skupinkou z Havlíčkovho Brodu. Posledná skupinka našich a nemeckých študentov strávila deň v Tatranskej Lomnici a v Poprade, keďže počasie im nedovolilo vydať sa na túru do Slovenského raja.

Dnes je utorok, naši hostia sa rozlúčili s naším regiónom návštevou Levoče a Markušoviec. Opäť to bol náhradný variant, keďže cesta na Spišský hrad bola kvôli počasiu a zľadovatenému terénu zrušená. Zajtra ráno – 14. októbra 2015 našim priateľom zamávame a budeme sa opäť tešiť na spoločné stretnutie.

Veríme, že sa našim priateľom u nás páčilo. Ďakujeme všetkým za návštevu a takisto všetkým pedagógom a študentom, ktorí pomohli akciu zorganizovať.

ReD

Comments are closed.