Ako sme prežili blížiaci sa koniec školského roku?

 

 

 

 

 

 

No predsa  na výmennom pobyte v Havlíčkovom Brode.

Dlho očakávané slnečné lúče vykukli spoza mrakov a my  dvadsiati študenti a dvaja pedagógovia, sme navštívili partnerské mesto a českých priateľov.

Českí kolegovia a študenti z partnerskej školy pre nás pripravili zaujímavý a pestrý program, ktorý sa začal v deň príchodu v podvečerných hodinách. Po rýchlom ubytovaní sme sa stretli na streche školy, kde pre nás českí priatelia pripravili uvítaciu párty spojenú s prehliadkou školy. Vo večerných hodinách sme absolvovali prehliadku miestneho pivovaru Rebel s ochutnávkou piva ( pivo odporúčame, bolo výborné).

Druhý deň sme spoznávali mesto Havlíčkov Brod a mesto Trebíč ich históriu, kultúrne pamiatky a dnešnú podobu. V Trebíči  sme navštívili Baziliku Panny Márie a sv. Prokopa, v ktorej natáčali časť rozprávky Pyšná princezná. Pozreli sme si židovskú časť mesta a veľký židovský cintorín.

Spoznávanie pamiatok stovežatej Prahy nás čakalo na tretí deň. Počas celého dňa nás sprevádzalo príjemné počasie. Posledné dva dni sme prežili v prekrásnom prostredí pohoria Vysočina na hrade Lipnice nad Sázavou. Po grilovačkovom hodovaní sme sa uložili do spacákov na hradnej terase a nechali sa unášať snami.

Koniec pobytu bol nádherný. Bývanie na hrade nezažije človek každý deň. Ráno nasledovala realita. Pobalili sme si veci a vracali sa domov. Odchádzalo sa nám ťažko. Ale uvedomili sme si, že sa stretneme v októbri, ale na Slovensku. Ďakujeme, českí kamaráti, za všetko. Bolo to úžasné.

Za výmenný program ďakujeme českým kolegom aj vedeniu našej školy.

Viac fotografií nájdete vo fotogalérii.

JeG, TuL

Comments are closed.