Naši študenti o pobyte v Nemecku

Jana Valigurská IV.A

 

Čo sme sa naučili?

V anorganickej chémii sme sa zamerali na obsah látok, ktoré bežne nakupujeme v supermarketoch. Vyskúšali sme vyrobiť nealkoholické pivo z alkoholického či získať kofeín z čierneho čaju.

Z organickej chémie sme vyskúšali vyrobiť červené farbivo, fluorescenčne žltú tekutinu pomocou slnečného žiarenia, nanuky v tekutom dusíku a vlákna PVC, no taktiež oheň lusknutím prstov.

A čo sme videli?

Navštívili sme firmy, ktoré vyrábajú materiály na výrobu lietadiel a automobilov, vytvárali sme predmety z týchto materiálov a pracovali sme so strojmi, ktoré sme si predtým nevedeli ani predstaviť. Odborníci  a výskumníci Technickej univerzity v Clausthale  nám ochotne pomáhali, vysvetľovali a odpovedali na všetky naše zvedavé otázky.

A večer?

Večery nám organizátori spríjemnili rôznymi zaujímavými aktivitami – exkurziou v starej bani, koncertom v kostole, bowlingom a prípravou národných jedál. Predstavili sme im naše typické jedlo – kapustnicu a bryndzové halušky a my sme zas ochutnali pravé nemecké klobásky Bratwurst, francúzske víno či poľský bigos.

 

Tento krásny a nezabudnuteľný týždeň v Nemecku sme mohli stráviť vďaka organizácii Amavet, nášmu pánovi riaditeľovi Mgr. Jozefovi Kačengovi a našej pani profesorke Mgr. Ingrid Jančiarovej, ktorá nás celý čas sprevádzala.

Denis Bajtoš III.D

 

Čo mi konferencia dala?

V prvom rade mi pomohla zlepšiť  znalosti v oblasti chémie a technickej výroby plastov a utvrdila moju túžbu študovať chémiu v budúcnosti.

Mal som možnosť pracovať na moderných pracoviskách a diskutovať s vysokoškolskými profesormi ohľadom ich práce a výučbe na univerzite v Clausthale. Spoznal som mnoho nových ľudí z Nemecka, Poľska a Francúzska a nadobudol som nové priateľstvá. Naučil som sa niečo nové o zvykoch a tradíciách v iných štátoch – či už to je jedlo, jazyk alebo správanie ľudí v rozdielnych štátoch Európy. Videl som krásy Nemecka, aj očarujúce mesto plné historických pamiatok Drážďany na vlastné oči. Vnímal som aj rozdiely Slovenska a Nemecka čo s týka infraštruktúry a životnej úrovne. Slovensko má čo robiť, aby sa dostalo na podobnú úroveň.

Čo som sa naučil?

Obohatil som svoje znalosti z anorganickej chémie – testovali sme bežné látky ako múku, prášok na pečenie, rôzne farbivá, kolu, alkohol, kávu a pozorovali ich reakcie. Urobili  sme niekoľko zábavných pokusov – vytvárali sme iskru medzi prstami a mrazili nanuky v tekutom dusíku, vyrábali sme farbivá, lieky proti bolesti alebo látku, ktorá mení svoju farbu vplyvom svetla, absolvovali prednášky o nanočasticiach a ich vplyve na ľudský organizmus. Pracovali sme s karbónovými  a sklenenými vláknami – vyrábali sme z nich vlastné hviezdy a pobavila nás chemická show. Chémia vie byť zábavná, ale aj pekne nebezpečná – na ruky sme si dali penu, ktorá  v sebe obsahovala bután, zapálili sme ju a ruky nám začali horieť, pozorovali sme iskry, ktoré lietali z tekutého magnézia pri dotyku s vodou. Skvelé, však?

Comments are closed.