Reprezentačný ples nášho gymnázia

Naši tretiaci opäť vymenili školské lavice za tanečný parket, tenisky za elegantné topánky a po niekoľkých mesiacoch nácviku tanečných krokov a tanečných kreácií sa  6. a 7. februára 2015 zišli v koncertnej sále Reduty na tradičný, v poradí už tridsiaty piaty reprezentačný  ples  tretiakov nášho Gymnázia. Všetci prítomní sa výborne zabávali na bohatom  kultúrnom programe  a tanečnom  umení našich študentov. Po oficiálnom programe a tanečnej súťaži nasledovala skvelá zábava a tanec do skorých ranných hodín. Súčasťou obidvoch večerov bola bohatá tombola.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na príprave tohtoročného plesu, predovšetkým pani profesorke Nováčekovej, Toporcerovej a Hölczovej, rodičom, vedeniu školy, sponzorom a moderátorom. Poďakovanie patrí aj tanečným majstrom Vande Urbanovej a Petrovi Urbanovi, ktorí priviedli našich tretiakov do finále. Ples 2015 sa vydaril a už sa tešíme na ďalší, tridsiaty šiesty Reprezentačný ples.

Srdečne blahoželáme víťazom tanečnej súťaže.

Kráľovná a kráľ plesu:

5. február 2015

Michaela Kubáňová (III.A) a Karol Gavlák (náš absolvent v školskom roku 2013/2014)

6. február 2015

Lenka Olekšáková (IV.D) a Samuel Lipták (III.B)

Zo zákulisia plesu nám zaujímavý príbeh povedal Samo, kráľ sobotňajšieho plesu:

„V piatok som sa dozvedel nemilú správu. Moju partnerku hospitalizovali v nemocnici v Levoči. Ani sobota nepriniesla zmenu, primár oddelenia akékoľvek pokusy o priepustku odmietol. Na ples som však chcel ísť, a tak som skúsil veci zmeniť. Dohodol som sa s pani Urbanovou a so sestrou mojej partnerky, že súťaž sa rozdelí a Lenka bude tancovať so svojím partnerom aj so mnou. Výsledkom bolo víťazstvo, ktoré ma veľmi potešilo a rozhodol sa ním potešiť aj moju tanečnú partnerku. Dohodol som sa s kamarátom, že ma odvezie do Levoče. Pred polnocou som korunku kráľovnej plesu, šerpu a hodinky hoci bez fanfár a potlesku odovzdal aj s kúskom koláča v nemocničnom oddelení…“

Dagmar Repaská

 

 

Comments are closed.