Predstavujeme…

 

 

 

 

 

 

Dnes vám predstavíme Alexandru Dugasovú  zo IV.B, ktorú poznáme ako výbornú študentku a tanečníčku a už niekoľko dní ako prvú vicemiss celoslovenskej súťaže Miss DANCE.

Uplynulo už niekoľko mesiacov, čo sme na našom webe predstavili jedného z vás, milí študenti. Vtedy to bol Ľubo Tekeli – náš úspešný geograf, niekoľkonásobný víťaz geografickej olympiády, účastník celosvetovej olympiády v Kjóte, kde reprezentoval Slovensko ako jeden z členov národného tímu. Ľubo, dnes už absolvent nášho gymnázia,  v súčasnosti študuje na lekárskej fakulte. Touto cestou ho pozdravujeme a želáme všetko dobré.

Alexandra, čo to sme si o tebe pred a po súťaži prečítali, ale chceli by sme počuť viac z „prvej“ ruky: Kde sa súťaž uskutočnila a ako prebiehala? Bola to celoslovenská súťaž?

Súťaž sa uskutočnila 19. októbra 2014 v Spoločenskom pavilóne v Košiciach. Priebeh bol sčasti klasický ako iné súťaže krásy –  čiže úvodné predstavenie každej z nás, prehliadka spoločenských šiat, rôznych kolekcií a promenáda v plavkách. To iné bola spoločná úvodná show všetkých finalistiek a napokon každá z nás predviedla sólové tanečné vystúpenie Áno, bola to celoslovenská súťaž, finalistky boli zo všetkých kútov Slovenska.

Čo tvoje súperky?

Veľmi sme si sadli, stali sa z nás kamarátky a pravidelne sa navštevujeme. Dokonca všetky (dvanásť) ideme spolu na výlet do Prahy. Sme predsa tanečníčky, máme iné myslenie, u nás konkurencia a závisť neexistuje, skôr podpora a spolupráca(úsmev).

 Podporoval ťa na súťaži niekto v publiku?

V hľadisku som mala celú rodinku, celú bandu z nášho tanečného centra a kamarátov. Všetci mi dodávali neskutočnú energiu počas celej súťaže.

Získala si okrem krásneho umiestnenia, ku ktorému ešte raz srdečne blahoželáme,  aj nejaké zaujímavé vecné alebo iné ceny?

Ceny v tejto súťaži boli ozaj hodnotné, získala som zájazd do Paríža, Prahy, kozmetiku, oblečenie…no, veľmi sa tomu teším.

Si krásna mladá žena,  tanečníčka, študentka. Ako si však predstavujete svoju budúcnosť? Kam máš namierené po ukončení nášho Orange gympla?

Po ukončení nášho gymnázia je mojím cieľom ísť študovať právo alebo medzinárodné vzťahy a diplomaciu…chcela by som vo svojom živote niečo dokázať, byť úspešná vo svojej práci a hlavne byť skvelá matka a manželka (po tejto odpovedi nasledoval ako vždy úsmev- pozn. red.).

Pamätám si  ťa  z obdobia,  keď si ešte nebola študentka našej školy – ako hip-hopovú tanečníčku. Teraz ťa poznám ako výbornú študentku. Ako zvládaš plniť si svoje školské povinnosti a zároveň svoju záľubu?

Po pravde – je to veľmi, veľmi ťažké, keďže po škole utekám na tréningy a domov chodím okolo 21 hod. večer. Cez víkendy mávam súťaže, sústredenia, vystúpenia…Ale keď človeka niečo naozaj baví a nechce sa toho vzdať, tak je nútený sa to naučiť skĺbiť dokopy, určiť si priority a musí to zvládať (úsmev). Výsledky v škole sú pre mňa dôležité, preto sa vždy v noci alebo zavčasu  ráno donútim otvoriť zošit a niečo do seba „natĺcť“.  Práve preto milujem prázdniny, že po desiatich mesiacoch neustáleho chaosu si konečne oddýchnem a vyspím sa.

 

Čo si myslíš o súťažiach krásy? Vieš si predstaviť podobnú súťaž aj v mužskej kategórii?

Pre mňa sú tieto súťaže výnimočné v tom, že vyzdvihujú ženskosť, eleganciu a pôvab. Je to ako z rozprávky a všetky sú (sme) v daný moment princezné…Mužskú? Po pravde nie (haha), takéto veci radšej prenechajme jemnejším polovičkám…aj keď musela by to byť pastva pre oči, najmä promenáda v plavkách (úsmev).

 

Chystáš špeciálne vystúpenie na stužkovú?

Noo, to ešte neviem, stužková sa momentálne v našej triede ešte len začína riešiť a program je len v začiatočnej fáze, ale už teraz viem, že to bude stáť za to, veď sme predsa 4.B (smiech).

Alexandre ďakujeme za odpovede a želáme, nech sa jej vyplnia všetky ciele a sny. Viac fotografií nájdete v galérii.

Dagmar Repaská

Comments are closed.