Euroscola

Štvrtáci sú tí najstarší študenti na našej škole, ktorí si svoju ďalšiu cestu už museli vybrať. Okrem medikov, vedcov a právnikov sa medzi nami nájdu aj budúci diplomati, študenti medzinárodných vzťahov či snáď aj politici, ktorí sa snažia zmeniť náš svet k lepšiemu. Najmä pre nich, ale aj pre ostatných, ktorí sa aspoň trocha zaujímajú o dianie okolo nás a v budúcnosti plánuju žiť aktívnym občianskym životom, bola dňa 21.10.2013 zorganizovaná diskusia s pánom Petrom Goliášom z INEKO – Inštitút pre Ekonomické a Sociálne Reformy, a s poslancom NR SR, pánom Ivanom Štefancom. Táto beseda, vedená Jakubom Panulinom z 3.A, niesla názov Hospodárstvo – súčasná ekonomická situácia a východiská z hospodárskej krízy v Eurozóne. Do tejto diskusie sa zapojili aj mnohí študenti z obecenstva, a tak sme teda odštartovali projekt Euroscola, v rámci ktorého kolektív študentov našej školy pre Vás bude aj počas nasledujúcich dní organizovať rozličné zaujímavé aktivity. Veríme, že Vám pomôže, ako pomohla i mnohým prvovoličom z našej školy získať nové vedomosti. Náš projekt podporila aj Monika Smolková, s ktorou budeme mať diskusiu o kvalite života v EÚ (29.10.2013), na ktorú sa už vopred veľmi tešíme.

 

Paulína Rochová 2.A

Viktoria Koosová 4.A

Foto: Michaela Kubáňová 2.A

 

Comments are closed.