Projekt Comenius v Holandsku

V pondelok 18. marca 2013 sa piati študenti nášho gymnázia so svojimi pedagógmi vydali na cestu do krajiny tulipánov a veterných mlynov. V rámci projektu Comenius  – Skipping Rope sme sa plní očakávania stretli s našimi projektovými priateľmi z Talianska, Fínska a Holandska v holandskom meste Almere.

Domáci študenti nám pripravili skutočne zaujímavý program, ktorý sa začal prehliadkou školy,  pokračoval športovými aktivitami v školskej telocvični, prezentáciou práce na projekte a prehliadkou lodných múzeí a lode Batavia. Samozrejme, vyskúšali sme si aj najlacnejší dopravný prostriedok – bicykel a ochutnali sme typické holandské jedlá.  Posledný deň sme navštívili hlavné mesto Amsterdam, kde sme sa vyhliadkovou loďou plavili po amsterdamských kanáloch, z ktorých sme mali nádherný výhľad na pamätihodnosti mesta. Potulky úzkymi uličkami hlavného mesta presýteného všakovakými vôňami nás okrem historických pamiatok priviedli aj do jeho červeno žiariaceho srdca – známeho Red Light Districtu.

Po vyčerpávajúcom, ale krásnom týždni nastala chvíľa rozlúčky s našimi zahraničnými priateľmi, s ktorými nás navždy budú spájať nezabudnuteľné chvíle.

Ďakujeme našim pedagógom – profesorkám Anežke Barillovej a Marianne Majerníkovej a vedeniu školy za možnosť spoločne stráviť týždeň plný dojmov a zaujímavých zážitkov.

Ďaľšie fotky si pozrite v našej fotogalérii.

Romana Vitkovská, III.A

Comments are closed.