Malý projekt s veľkými ambíciami

Oranžové gymnázium má výpočtové laboratórium najvyššej kvality. Pri príležitosti jeho slávnostného otvorenia sme vyspovedali Ing. Ľuboša Koprdu – jedného zo zástupcov  firiem  ktoré projekt zastrešili. (Fotky vo vyššej kvalite si pozrite v našej fotogalérii (a ešte na nich kliknite))

1.        Mohli by ste našim čitateľom priblížiť podstatu nového projektu?

Podstatou projektu je myšlienka, aby sa v každej škole otvorila aspoň jedna takáto miestnosť v ktorej bude inštalovaný Microsoft Multipoint Server 2011  – ako jedinečný nástroj  nápomocný  pri výučbe, ale najmä pri efektívnej forme testovania.

Učiteľ bude mať možnosť z centrálneho počítača posielať študentom rôzne súbory a materiály ako aj  odkazy so správami, čo majú robiť, upozorniť ich na chyby, prípadne im pripomenúť, na čo zabudli. Pri testovaní  bude mať učiteľ možnosť vidieť, ako kto pracuje. Študent si napríklad bude môcť kontrolovať čas, ktorý mu ostáva do konca písomky.

 

2.       Prečo práve naša škola?

 

Vaša škola patrí medzi prvé vybrané školy na Slovensku, ktorá využíva túto technológiu!

Dve základné veci, ktoré sú potrebné na to, aby sa takéto projekty aj zdarne uskutočnili, sú podľa mňa nadšenie a odborníci. Kľúčovým faktorom vo vašom prípade bol váš pán riaditeľ, ktorý dal dohromady všetkých  ľudí podieľajúcich sa na projekte s nadšením jemu vlastným.

 

3.       Ako ste spokojný s výsledkami práce?

 

O výsledkoch sa ešte nemôžeme baviť, tie závisia len a len od učiteľov a od vás, študentov, ako sa chopíte tejto výnimočnej príležitosti. Je to úplne nový projekt, začíname v podstate od nuly a sami sme plní očakávania, čo prinesie.

 

4.       Kto sa podieľal na realizácii projektu?

 

V prvom rade treba pripomenúť, že celá učebňa vznikla na základe sponzorských darov.

Najväčšia vďaka patrí spoločnostiam Microsoft, Marsann, Siemens Enterprise Communication, eFORCE  a pán Spišský realizoval stavebné práce.

 

5.       A teraz trošku z iného súdku…Ako sa vám páči náš Orange gympel?

 

Vaša škola ma úprimne ohromila. Bol som tu v roku 2000 a teraz, keď som sa vrátil, bol som prekvapený, v akom dobrom stave je táto krásna historická budova. No čo ma úplne odrovnalo , bolo spojenie historickej budovy s  modernou technikou, čo vytvára jedinečný kontrast. Skutočne ste veľmi krásna a výnimočná škola.

 

6.       Ďakujeme veľmi pekne, takáto pochvala skutočne poteší. Avšak, poznáte okrem priestorov našej školy aj iné zaujímavé miesta nášho regiónu?

 

Región Spiša je krásne miesto, no kvôli pracovnému vyťaženiu nemám čas ho nejako zvlášť spoznávať. Napríklad túto noc som sa do postele dostal až o pol tretej v noci, kopec práce je ešte predo mnou, ale keď si nájdem chvíľku času, určite sa vyberiem spoznávať krásy Spiša.

 

Ďakujeme krásne za Váš čas. Prajeme vám veľa úspechov a nadšenia do ďalšej práce.

 

Lenka Pokrývková a Veronika Čujová z III.C

Comments are closed.